Moda na gotowanie na dobre ogarnęła nasze kuchnie. Prześcigamy się w przygotowywaniu coraz to bardziej skomplikowanych dań, chcąc zrobić wrażenie na naszych gościach. Z pomocą przychodzą nam akcesoria kuchenne, które pomogą w realizacji nawet najbardziej wymagającego przepisu!

Dzisiejszy rynek opanowały gadżety kuchenne. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie: od amatora do prawdziwego szefa kuchni, od ciastkarza do miłośnika dań mięsnych. Współczesne akcesoria kuchenne to nie tylko bardzo funkcjonalne przedmioty, ale i perły designu. Nowoczesne formy i kolory stworzą oryginalną dekorację kuchni oraz znacznie pomogą nam w codziennych, kulinarnych obowiązkach.

Chlebak z deską do krojenia

Proste i funkcjonalne! Elegancka, drewniana deska stanowi przykrycie chlebaka. Wyposażona jest w szerokie żłobienia, co sprawia, że nie musimy martwić się okruchami rozsypanymi po blacie i podłodze. W ten sposób łatwo utrzymamy czystość i jednocześnie zaoszczędzimy miejsce, ponieważ deska i chlebak składają się na jeden gadżet.

Mydełko stalowe

Gotowanie to również cała gama intensywnych zapachów, jednak nie zawsze chcemy, żeby nasza skóra nimi przesiąkała. Jakkolwiek nie cenilibyśmy czosnku czy cebuli jako aromatycznych przypraw, trudno nazwać je perfumami. Stalowe mydełko o eleganckim i prostym kształcie pozwala szybko pozbyć się przykrych zapachów z dłoni. Wystarczy, że za jego pomocą umyjemy dłonie pod bieżącą dłonią i gotowe. Czosnek będzie tylko aromatycznie kusił w daniu, a nie straszył na Twojej skórze.

Silikonowe formy

Niekwestionowany hit ostatnich lat. Wynika to z tego, że posiadają same zalety, tak ja reszta silikonowych gadżetów kuchennych. Przede wszystkim zajmują mało miejsce, ponieważ łatwo i szybko możemy zwinąć je w rulon. Poza tym pieczone ciasto czy chleb wyjątkowo łatwo odchodzi od formy, bez konieczności jej natłuszczania. Gotowe danie wyciągniemy w kilka sekund. Co więcej, silikonowe formy są również przeznaczone do mrożenia kostek lodu, co sprawia, że te od razu wskakują do naszego napoju. Koniec z uciążliwym stukaniem i siłowaniem z zamarzniętą foremką.

Zgniatarki do butelek

Z tej racji, że coraz większa produkcja odpadów jest dzisiaj poważnym problemem, producenci opracowali specjalne zgniatarki do butelek, które pozwalają na pięciokrotne zmniejszenie objętości przedmiotu. W ten sposób chronimy środowisko i oszczędzamy pieniądze, ponieważ dzięki zmniejszeniu rozmiarów plastikowych śmieci o wiele rzadziej będziemy musieli wyrzucać i utylizować śmieci.

Jednak gdzie znajdziemy te wszystkie artykuły? Niestety, nie kupimy ich w pierwszym-lepszym sklepiku  osiedlowym. Warto dlatego wybrać się do większego sklepu, galerii, gdzie jest wiele sklepów z dodatkami, artykułami domowymi o różnorodnym charakterze.