Muzyki coraz częściej słuchamy z komputera i z przenośnych odtwarzaczy, nie oznacza to jednak iż sprzęt Hi-Fi odszedł do lamusa. Wprost przeciwnie, ma się świetnie i na rynku jest go z każdym rokiem coraz więcej. Jednak na pewno znacznie różni się od tego, który mogliśmy spotkać kilkanaście lat temu, kiedy to moda na nie obejmowała cały świat. Obecnie jednak tego typu zestawy mają czasem nieco szersze zastosowanie i przede wszystkim są inaczej produkowane.

Przede wszystkim odtwarzacze muzyki. Obecnie są to urządzenia cyfrowe, które na pewno spełniają oczekiwania kupujących je osób. Jednak wybierając zestaw, czasem musimy zdecydować, jaki chcemy mieć odtwarzacz. Tutaj powinniśmy się kierować przede wszystkim własnymi oczekiwaniami. Poza tym dzisiaj sprzęt tego typu z powodzeniem może spełniać rolę kina domowego. Wystarczy go odpowiednio podpiąć do telewizora, aby uzyskać taką właśnie funkcję. Dlatego też bardzo często kolumny w takich zestawach mają dość długie przewody, aby można było je dowolnie i jak najlepiej rozstawić po pomieszczeniu w którym mają się znajdować. Dla uzyskania odpowiednich efektów akustycznych powinny one być równomiernie rozmieszczone, biorąc pod uwagę miejsce, z którego najczęściej się słucha muzyki.

Oczywiście powinniśmy także zadbać o to, aby sprzęt, który zamierzamy kupić posiadał pilota. Wstawanie co chwila z miejsca na którym się siedzi na pewno nie jest niczym przyjemnym.

Oczywiście wiele osób jeżeli przymierza się do zakupu takiego sprzętu zwraca uwagę na ten, którego producentem są znane na rynku marki. Na pewno jest to dobry pomysł gdyż wtedy można mieć pewność przede wszystkim jakości jego wykonania. Dobrze jest także sprawdzić jakie możliwości klient ma w razie uszkodzenia, czy dostęp do punktów serwisowych jest bezproblemowy czy na przykład uznawana jest gwarancja door-to-door, kiedy to serwis po zgłoszeniu odbiera samodzielnie sprzęt od klienta. To na pewno pozwoli nam wybrać idealny dla siebie sprzęt, z którego będziemy bardzo zadowoleni.