Kupując telewizor na pewno należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Dzięki temu mamy pewność, że kupimy sprzęt, który spełni nasze oczekiwania i przede wszystkim będzie nam służył przez długi czas. Obecnie na rynku dostępne są telewizory LED i LCD. Różnią się one pomiędzy sobą sposobem w jaki jest wyświetlany obraz. Wiele osób stwierdza, iż także jakość wyświetlanego obrazu jest różna, dlatego na pewno jest to bardzo ważny czynnik. Często w sklepach możemy zauważyć, że wystawione telewizory, pomimo iż pokazują ten sam program, prezentują go znacznie inaczej. Tutaj każdy z nas ma na pewno inne wymagania, dlatego pod tym względem powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem i oczekiwaniami. Oczywiście to, jak obraz jest wyświetlany zależy także od wielkości telewizora, dlatego jeżeli poszukujemy większego modelu, powinniśmy stanąć nieco dalej od niego, aby dobrze zobaczyć obraz.

Wielkość telewizora to na pewno także bardzo ważny czynnik. Jeżeli bowiem pomieszczenie w którym ma on się znajdować nie należy do zbyt dużych, wówczas kupno bardzo dużego telewizora o przekątnej na przykład 40 cali może nie być dobrym wyborem. Takie rozmiary są dobre dla większych pomieszczeń, gdzie mamy możliwość umieścić go tak, abyśmy siedzieli dość daleko od niego. Tylko wtedy bowiem oglądany obraz będzie właściwej jakości. Zależy to także od tego gdzie telewizor będzie się znajdował, jeżeli bowiem wieszamy go na ścianie, wówczas na pewno możemy wybrać nieco większy model.

Gdy chodzi o to, jakie funkcje mają obecne telewizory, jest ich bardzo wiele. Należy jednak patrzeć na to, jakie mają wejście i ile ich jest. Z pewnością wejście nazywane Euro złącze, dobrze jeżeli jest go więcej niż jedno. Dzięki temu możemy jednocześnie podpiąć do telewizora więcej niż jedno urządzenie. Dzisiaj nieodzowne także staje się wejście HDMI. Dzięki niemu możemy do telewizora podłączyć na przykład konsole do gier. Bardzo często także w telewizorach są wejścia USB, co daje możliwość odtwarzania filmów bezpośrednio z nośnika, na przykład z pen drive’a. oczywiście powinno być także wejście na słuchawki, a poza tym można znaleźć wiele innych także bardzo często równie przydatnych.