Trymer coraz częściej jest urządzeniem, które gości w naszych łazienkach. W głównej mirrze korzystają z niego panowie, i jeżeli zachodzi potrzeba jego zakupu to najczęściej oni dokonują wyboru właściwego urządzenia. Trymery bowiem mogą mieć bardzo różnorodne funkcje, dlatego też na rynku jest ich tak wiele modeli. Najpierw więc należy określić, do czego będą głównie wykorzystywane. Panie którzy preferują zarost, mogą bowiem nabyć specjalne trymery do brody. Mają one nieco szersze od innych końcówki, dzięki czemu o wiele łatwiej jest pielęgnować zarost. Często takie trymery mają funkcję zasysania, dzięki czemu obcięte włosy nie są rozrzucane po całej łazience. Dobrze jest jeżeli także posiada nasadkę grzebieniową, dzięki której można brodę niejako „uczesać”.

Panowie, którzy nie noszą zarostu wybierają raczej nieco inne modele trymerów. Są one przeznaczone przede wszystkim do usuwania zbędnego owłosienia w uszach czy w nosie oraz do regulowania brwi. W przypadku takich urządzeń powinno się sprawdzić, czy trymer posiada zabezpieczenie, dzięki któremu podczas wykonywania tych zabiegów nie uszkodzi się skóry. Poza tym dobrze jest, jeżeli posiada dodatkowe nakładki, na przykład służące do odpowiedniego czesania czy przycinania brwi.

Na rynku obecnie można także bez problemu nabyć zestawy pielęgnacyjne, które zawierają trymer wraz z zestawem odpowiednim końcówek, dzięki czemu można pielęgnować zarost jak też usuwać zbędne owłosienie. Takie zestawy przede wszystkim zajmują znacznie więcej miejsca, dlatego przed ich zakupem musimy stwierdzić, czy będziemy mieli je gdzie postawić.

Jeżeli jednak mowa o wyborze odpowiedniego trymera, dość istotne jest także to, w jaki sposób ma być on zasilany. Na rynku dostępne są modele na wymieniane baterie lub też takie do których dołączona jest stacja ładująca. Wybór zależy wyłącznie od pana i tego, jaki będzie dla niego najwygodniejszy. Jeżeli nie mamy gdzie postawić trymera z ładowarką lub korzystamy z niego sporadycznie, wówczas na pewno model na baterie będzie o wiele lepszy. Gdy jednak ktoś korzysta z niego dość często, na przykład do strzyżenia brody, wówczas ten ładowany będzie o wiele lepszym wyborem.