Spośród wielu modeli zlewozmywaków Franke najczęściej wybieranymi są wersje ekonomiczne wykonywane ze stali szlachetnej, ponieważ posiadając wysoką jakość w stosunku do niskiej ceny. Są też najbardziej uniwersalne pod względem wyglądu, pasując do prawie każdej stylistyki kuchennej, należą do linii Polar. Nie utrzymują się na nich zacieki jak na zlewach innych marek wykonanych z tego samego materiału.

Jednak istnieje kilka innych rodzajów cieszących się popularnością, posiadających nowe rozwiązania i udogodnienia dla najbardziej wymagających klientów.

Slim Top

 

Pierwszą opcją jest jeden z najnowszych modeli Slim Top posiadających idealnie płaską krawędź. Umożliwiają one wbudowanie zlewozmywaka w blat lub zamontowanie go na jego poziomie. Wybierać możemy spośród wersji jednokomorowych (Centoix, Planar 8) lub dwukomorowych (Planar, Bellissimo).

Pebel

 

Linia Pebel, uhonorowana w wielu konkursach dotyczących wzornictwa zarówno w Polsce jak i Niemczech charakteryzuje się wyglądem zbliżającym nas do naturalnych i surowych w wystroju kuchni. Jest minimalistyczna z zaokrąglonymi i wygładzonymi kształtami.

Ceramika

 

Dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki ceramiczne pasujące do blatów roboczych wykonanych z drewna, szkła a także granitu. Są idealnie gładkie, nie przepuszczają powietrza będąc bardzo wytrzymałymi na czynniki zewnętrzne.

Franke Mythos Fusion

 

Interesującą linią dla najbardziej wymagających klientów jest Franke Mythos Fusion, gdzie zlewozmywak skonstruowany jest z granitu z wykończeniami ze stali szlachetnej. Są dostępne w kolorze czarnym, gdzie stalowe paski podkreślają ich elegancję i wytworność. Oczywiście powłoka zabezpieczona jest antybakteryjną powierzchnią aby nie rozwijały się na niej zanieczyszczenia.

Maris

 

Kompaktowe zlewozmywaki z podgrupy Maris są wykonywane z Fragranitu łącząc nietypowy materiał z jego użytecznością ponieważ jest bardzo odporny i trwały na uszkodzenia i szoki temperatury. Posiadają także powłokę antybakteryjną która stanowi o najwyższej jakości higieny oraz czystości tych zlewozmywaków. Wzornictwo jest bardzo oryginalne i przyciąga uwagę, zlewy z linii Maris to małe dzieła sztuki, dostępne w sprzedaży w kilku wersjach kolorystycznych.

Podsumowanie

 

Mimo tego, że ciężko sprostać gustom wszystkich klientów zlewozmywaki Franke idą z duchem czasu proponując nam wachlarz wyboru. Pasować one będą zarówno do kuchni w stylu klasycznym, nowoczesnym i retro a to już nasza wola, który z nich wybierzemy. Warto zainwestować w tego typu zlew aby cieszyć się przez wiele lat jego funkcjonalnością i trwałością. Z drugiej strony ich ceny nie są zbyt mocno wygórowane, zwłaszcza że mamy świadomość, że płacimy za wysoką jakość produktu.

Logo AGDhome