Suszarka jest tym urządzeniem, które można znaleźć niemalże w każdej łazience. Nie tylko panie chętnie i często z niego korzystają, okazuje się, iż panowie także bardzo często po nie sięgają. Ze względu jednak na to, że te produkty stanowią coraz większą ilość, czasem problem z wyborem najwłaściwszego dla siebie jest dość spory. Zasadą działania suszarki jest dmuchanie strumieniem ciepłego powietrza, jednak pod tym względem mogą one także posiadać bardzo różnorodne opcje.

Niektóre suszarki mają dość sporą regulację siły strumienia, lecz także mają opcję, dzięki którym możemy regulować jego ciepło. To na pewno bardzo dobra funkcja, ponieważ wtedy nasze włosy nie są narażone ciągle na gorące powietrze. Nie zawsze bowiem podczas układania fryzury musimy do tego wykorzystywać gorące powietrze. Oczywiście ważna jest także moc suszarki, im większa, tym silniejszy i zazwyczaj o wyższej temperaturze strumień powietrza będzie wydmuchiwany. Wtedy możemy liczyć przede wszystkim na to że o wiele szybciej uda się nam ułożyć wymarzoną fryzurę. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie dla pań, wiele z nich bowiem codziennie układa fryzurę, i nie chcą tracić na to zbyt wiele czasu.

Do suszarek mogą być dołączone różnorodne akcesoria, dzięki którym można znacznie szybciej układać fryzury. Docenią to na pewno przede wszystkim panie. Każda z nich ma bowiem inne włosy i często wymagają one innych zabiegów, również jak mowa o ich układaniu. Często do suszarek dołączony jest dyfuzor, którego zadaniem jest skupianie powietrza w jeden wąski, lecz znacznie silniejszy strumień. Dzięki niemu możemy go skierować w jedno wybrane miejsce, pomagając sobie w modelowaniu fryzury. Kobiety o kręconych włosach powinny poszukać takich suszarek które mają specjalne nakładki do ich suszenia. Dzięki nim uzyskuje się piękne fale, a włosy się nie puszą. Kupując suszarkę dobrze jest także wybrać model, który w przypadku jej przegrzania sam się wyłączy, aż sprzęt nie ostygnie. To pozwoli nam uniknąć sytuacji, w których suszarka ulegnie awarii wskutek zbyt wysokiej temperatury pracy. Na pewno dobrze także zwrócić uwagę na długość przewodu. Jeżeli będzie zbyt krótki, nasze możliwości poruszania się z suszarką będą ograniczone. A zazwyczaj stajemy przed lustrem i w ten sposób modelujemy fryzurę.